זקיפת שווי הטבה בגין ימי גיבוש לעובדים

 ב מאמרים, עדכונים מקצועיים

זקיפת שווי הטבה ימי גיבושימי גיבוש לעובדים – מתי מדובר בפעילות שבה טובת המעסיק גוברת על טובת העובד?

בתאריך ה-9 לאפריל 2018, פורסמה הבהרה מטעם רשות המסים, אשר נועדה לאפיין מקרים כאלה. על פי ההנחיה, במקרים בהם מתקיימים כל התנאים שלהלן, טובת המעביד גוברת על טובת העובד – ולכן אין צורך לזקוף שווי לעובדים המשתתפים בפעילות:

  • במידה שצרכי העבודה מצדיקים עריכת אירוע גיבוש לעובדים. מצב זה רלוונטי למקומות עבודה בעלי מספר רב של עובדים, כאשר נדרשת עבודת צוות וכן הלאה.
  • ההחלטה על קיום האירוע היא של המעסיק והעובדים הרלוונטיים מוזמנים לאירוע.
  • ימי הגיבוש נחשבים ימי עבודה והמעסיק משלם עבורם שכר מלא.
  • העובדים לא זכאים לצרף בת/בן זוג לאירוע הגיבוש או לחלק ממנו (לרבות כל קרוב, כהגדרתו בסעיף 76 (ד) לפקודת מס הכנסה).
  • פעילות הגיבוש נערכת רק במהלך שבוע העבודה. במידה שחלק מהפעילות נערכת בסוף שבוע או במהלך חופשות, יש לזקוף שווי מלא על כל הפעילות.
  • לו"ז הפעילות נקבע או מאושר על ידי המעסיק.
  • הפעילות נערכת בישראל.
  • מטרת הפעילות הינה לצורך שיפור העבודה והממשקים בין העובדים. הפעילות חייבת לכלול הרצאה מקצועית או פעילות העשרה.

חשוב לזכור

  • לא מספיק להצהיר על תנאים אלה. אם אתם מקיימים יום גיבוש, עליכם לשמור מסמכים המאמתים כי אכן הוא עמד בכללים אלה.
  • תנאים אלה רלוונטיים בתנאי שהעלויות בהן עמד המעסיק הינן סבירות ביחס לפעילות ומטרתה. נכון להיום, העלויות הן 400 ש"ח לפעילות של יום שלם ללא לינה או 700 ש"ח ליום פעילות הכוללת לינה.
  • בכל מקרה שאינו עומד בכללים אלו, יש לזקוף שווי הטבה.

שאלות? תהיות? מעוניינים בפרטים נוספים? נשמח לעמוד לרשותכם! צרו קשר ונענה בהקדם.

נגישות
הקמת עסק חדש